Незалежно від часу пройденого після курсу хіміотерапії у разі поганого самопочуття пацієнту необхідна медична підтримка та відновлення після лікування. Онкоцентр “Добрий прогноз” пропонує пацієнтам пройти курс реабілітації після протипухлинного лікування, спрямований на покращення загального стану та підтримку організму. Ми пропонуємо нашим пацієнтам курс реабілітації після хіміотерапії тривалістю 2 дні (зменшення нудоти та блювання, підтримка печінки, підтримка серця та ШКТ – спеціальне харчування).
Реабілітація після хіміотерапії та опромінення є обов’язковою для ослаблення негативних наслідків цих лікувальних методик та відновлення організму пацієнта. При цьому усуваються такі побічні ефекти застосування хіміопрепаратів, як нудота з блюванням, діарея, зміни складу крові, пригнічення імунітету, інтоксикація, випадання волосся.
Важкі наслідки хіміотерапії можна попередити, провівши попередню підготовку пацієнта до хіміотерапевтичного курсу. У тих випадках, коли було дотримано всіх правил підготовки, підібрано правильні дозування хіміопрепаратів та їх введення проводилося під відповідним медичним контролем, реабілітаційні заходи після курсу лікування практично не потрібні і хворого можна виписувати додому. Якщо ж хіміотерапевтичне лікування було призначене без урахування тяжкого стану пацієнта, наявності у нього виступаючих протипоказаннями супутніх захворювань, відновлення організму після хіміотерапії обов’язково.
Багато пацієнтів надходять до нашої клініки в критичному стані, з порушенням функцій життєво важливих органів і систем, виснаженням і вираженим больовим синдромом. До чергового курсу хіміотерапевтичного лікування цим пацієнтам необхідно нормалізувати самопочуття, відновити обмін речовин. Давайте розглянемо, які органи в першу чергу страждають від впливу хіміопрепаратів і потребують відновлення.
ВІДНОВЛЕННЯ ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПІЇ В ОНКОЦЕНТРІ «ДОБРИЙ ПРОГНОЗ»
У нашій клініці пацієнти отримують весь комплекс послуг:
- консультації кваліфікованих онкологів та вузькопрофільних фахівців;
- комплексна діагностика за 1 день;
- оцінка стану пацієнта та добір адекватного відновного лікування;
- знеболення;
- паліативна допомога;
- проактивне лікування (симптоматична допомога, такі процедури, як гемотрансфузія, гемодіаліз, плазмаферез);
- відновна терапія.
Крім того, є можливість знаходження у клініці родичів пацієнта, забезпечується повний спокій та сприятлива психологічна атмосфера. Все це має величезне значення для якнайшвидшого покращення стану здоров’я пацієнта, оскільки доведено, що позитивний емоційний настрій не менш важливий, ніж медикаментозна терапія та інші лікувальні заходи.
ВІДНОВЛЕННЯ НИРОК ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПЕВТИЧНОГО КУРСУ
При діареї та блюванні, що виникли під час хіміотерапії, відбувається зневоднення організму та виведення необхідних для нормальної життєдіяльності сполук, зокрема, хлориду натрію та соляної кислоти, які потрібні для функціонування надниркових залоз. Відзначаються зміни в епітеліальному шарі ниркових канальців, збої у роботі нирок, поступовий розвиток тяжкої форми ниркової недостатності. Ще однією причиною порушення функціонування нирок є патологічні зміни обміну речовин.
Реабілітація онкологічних хворих включає медикаментозне лікування, очищення крові за допомогою гемодіалізу, проведення гемосорбції.
ВІДНОВЛЕННЯ ПЕЧІНКИ ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПІЇ
Під час хіміотерапевтичного лікування найбільше навантаження припадає на печінку, якою потрібно переробити і нейтралізувати токсини, що потрапили в організм. Крім самих хіміопрепаратів негативний вплив на печінку надають і інші внутрішні органи, що неповноцінно працюють. Наприклад, несприятливі умови для роботи гепатоцитів обумовлені змінами показників крові та загальною інтоксикацією, порушення функціонування нирок пояснюють підвищення токсичного навантаження на печінку.
Реабілітація після хіміотерапії передбачає медикаментозне лікування (карсил, есенціалі, гептрал), очищення крові за допомогою плазмаферезу, дренування жовчних протоків. Позитивний ефект має також застосування народних засобів на основі вівса (молочний відвар вівса).
ВІДНОВЛЕННЯ КРОВІ ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПІЇ
Стан після хіміотерапії, пошкодження кровотворних органів, насамперед кісткового мозку, відображається у змінах показників крові. Зменшення кількості еритроцитів призводить до розвитку хронічних форм анемії, лейкопенія пов’язана з придушенням активності імунної системи, патологічно низька кількість тромбоцитів є основою порушення згортання крові. Внаслідок ослаблення імунітету різко падає опірність організму до інфекцій, проблеми зі згортанням крові перешкоджають нормальному утворенню згустків, що перекривають пошкоджену стінку судин при кровотечі. Крім того, відзначається повільне загоєння ран, часті кровотечі з ясен та носа.
Відновлення імунітету після хіміотерапії проводиться за допомогою регулярного прийому пацієнтом вітамінно-мінеральних комплексів, лімфодренажу, лікувальної фізкультури. При анемії на відновлення рівня гемоглобіну проводиться переливання крові, для стимуляції еритропоезу призначається препарат еритропоетин, переливається еритроцитарна маса. Також проводиться переливання препаратів плазми та тромбоцитарний концентрат.
ВІДНОВЛЕННЯ ВОЛОССЯ ПІСЛЯ ХІМІОТЕРАПІЇ
Питання про те, як відновитися після хіміотерапії, стосуються не тільки погіршення стану здоров’я, але і появи естетичних дефектів, до яких, перш за все, відноситься випадіння волосся. Якщо для хіміотерапевтичного лікування застосовуються препарати, які свідомо викликають облисіння у більшості пацієнтів, рекомендується коротко постригти волосся. Головне, пам’ятайте, що випадіння волосся є захисною реакцією у відповідь на негативні впливи на організм, а хіміопрепарати накопичуються в самому волоссі, не захоплюючи при цьому волосяні цибулини. Не пізніше, ніж через 3 місяці після закінчення курсу, волосся відросте до прийнятної довжини. Досить часто пацієнти відзначають, що нове волосся покращало, стало густішим і міцнішим.
ПРИЙОМ ВЕДУТЬ:
Відгуки не редагуються, але проходять перевірку модератором для захисту від недобросовісної реклами.
Дякуємо за розуміння!