Як зрозуміти, що з грудьми все добре? Одним із важливих інструментів для раннього виявлення потенційних мамологічних патологій є самообстеження молочних залоз. Існує безліч сучасних досліджень, проведених дослідницькими центрами у всьому світі, які підтверджують ефективність цього простого та доступного методу. У цій статті ми розглянемо як обстежити груди в домашніх умовах, чому це так важливо і які кроки слід зробити у разі виявлення змін під час самодіагностики.
Покрокова інструкція
Самообстеження грудних залоз слід проводити щомісяця приблизно в один і той же день циклу, бажано відразу після закінчення кров’янистих виділень.
Діагностика грудей у домашніх умовах – це маніпуляція, яка дозволяє в ході самостійного огляду визначити наявність патологічних ущільнень грудей чи інших тривожних симптомів, які стануть приводом для візиту до мамолога. Раннє виявлення змін може бути ключовим фактором при успішному лікуванні мамологічних захворювань та сприяти досягненню повного одужання у найкоротші терміни. А в деяких випадках, наприклад, при ранній діагностиці раку молочної залози – саме самообстеження може врятувати пацієнтці життя та дозволити виявити пухлину на ранніх стадіях.
Ось кілька основних причин, чому проведення самообстеження молочних залоз рекомендується кожній жінці:
- Раннє виявлення раку молочної залози. Рак молочної залози – найпоширеніший вид раку серед жінок по всьому світу. Науково доведено, що своєчасно діагностовані онкологічні новоутворення молочної залози успішно лікуються. Самообстеження грудей дозволяє своєчасно виявити тривожні симптоми, які часто можуть бути першими ознаками початку розвитку раку.
- Контроль за станом здоров’я. Рідко який лікар знає ваше тіло так добре, як ви самі. Регулярне самообстеження дозволяє помітити можливі зміни якомога раніше, що стане приводом негайно звернутися до лікаря для додаткового обстеження.
- Внутрішній спокій. Знаючи, що ви регулярно і уважно оглядаєте свої груди, ви зможете почуватися більш спокійно та контрольовано. Процедура самообстеження дає відчуття активної участі у турботі про своє здоров’я та може зменшити тривогу, пов’язану з можливим розвитком проблем.
Методика проведення самообстеження
- Вам необхідно стати перед дзеркалом. Зніміть одяг та спідню білизну, опустіть руки вниз. Візуально оцініть груди, а саме їх форму та розмір. Фізіологічною нормою є наявність незначної асиметрії.
- Заведіть руку за голову і акуратно промацайте кожну залозу по її периметру та область під нею. Рухайтеся з легким натиском навколо грудей круговими або вертикальними рухами. На цьому етапі оцініть наявність ущільнень чи змін шкірних покривів.
- Повторіть пальпацію в положені лежачи, рука також заведена за голову.
- Не забудьте перевірити пахвові западини, де розташовуються лімфатичні вузли. У нормі вони не повинні бути збільшені і помітні неозброєним оком.
- Огляд сосків є обов’язковим етапом діагностики. Обережно промацайте зону альвеол. Наприкінці візьміть сосок вказівним і великим пальцем і обережно натисніть. На цьому етапі оцініть наявність або відсутність виділень, виразок або тріщин.
Коли необхідно відвідати мамолога?
Запис до лікаря необхідний у разі виявлення наступних змін:
- новоутворення: болючі та безболісні;
- зміна форми чи розміру;
- виділення з сосків будь-якого характеру (за винятком природних виділень у вагітних жінок і годуючих мам);
- зміни шкірних покривів;
- збільшені пахвові лімфовузли.
Виявлення хоча б одного з перерахованих вище симптомів є приводом для невідкладного візиту до мамолога.
Якщо під час самообстеження ви виявили якісь зміни – не варто панікувати. Найчастіше нічого страшного в ході діагностики не буде виявлено, але саме на цьому етапі вкрай необхідно подолати свій страх і записатися на прийом до фахівця. Тільки мамолог може провести повне обстеження та поставити правильний діагноз.
Найчастіше, для постановки точного діагнозу достатньо пройти консультацію мамолога та інструментальне обстеження грудей (УЗД – для жінок до 35 років або мамографію – для жінок після 35 років).
Запам’ятайте, що самообстеження грудей не є заміною регулярних візитів до мамолога, які за відсутності скарг рекомендується проходити щороку. Вкрай необхідно бути обізнаним у тому як обстежити свої груди адже це важливий додатковий інструмент, який допоможе вам знати більше про своє здоров’я.
Не забувайте проконсультуватися з лікарем, якщо у вас виникають питання чи проблеми. Бережіть себе та здоров’я своїх молочних залоз!
Використані джерела літератури
Відгуки не редагуються, але проходять перевірку модератором для захисту від недобросовісної реклами.
Дякуємо за розуміння!