Контакт-центр: Пн-Пт
Сб
Вс
8:00 - 20:00
9:00 - 18:00
9:00 - 18:00
Стационар: 24/7
  • Бульвар Вацлава Гавела, 40-А
    (раніше Івана Лепсе)
  • Україна, Київ, 03126
  • [email protected]
  • 0 800 50 77 57

    (всі дзвінки безкоштовні)

  • пошук
• Клініка та операції Пн–Сб 8:00–19:00 • Стаціонар 24/7 • Резервна електрика • Знижка ВПО, ЗСУ -20%
• Клініка та операції Пн–Сб 8:00–19:00 • Стаціонар 24/7 • Резервна електрика • Знижка ВПО, ЗСУ -20%

Захворювання прямої кишки

Пряма кишка – це кінцева частина травного тракту, що виконує функцію виведення калових мас кишкового вмісту та газів з організму. Будь-яке порушення у її роботі призводить до проблем зі здоров’ям та значно знижує якість життя. Щоб ефективно справлятися з такими станами, необхідно знати симптоми захворювань прямої кишки та розуміти основні методи дослідження організму.

Як виявляються захворювання органу

Симптоми, що вказують на проблеми з прямою кишкою, виражені та добре визначаються пацієнтами самостійно. Важливо зафіксувати, коли дали про себе знати ті чи інші симптоми, щоб передати інформацію лікареві. Це допоможе в установці попереднього діагнозу та складанні плану дообстеження та подальшого лікування.

  • Біль в анусі. Больові відчуття бувають постійними або виникають при відвідуванні туалету. Іноді вони посилюються при тривалому положенні сидячи та активному фізичному навантаженні. Цей біль вказує на появу анальної тріщини, розвиток геморою чи запалення.
  • Кров після дефекації. Поява крові на туалетному папері або калі — тривожний симптом. Кров буває червоною при геморої та тріщинах, і темною при глибоких ураженнях кишечника.
  • Відчуття сверблячки та печіння. Ці відчуття бувають при запаленні та інфекційному ураженні слизової прямої кишки.
  • Зміна випорожнень. Поява частих запорів, діареї, їх чергування, відчуття неповного випорожнення кишківника – це симптоми хвороби прямої кишки. Часто вказують на інфекції, запалення, пухлини та інші патології органу.
  • Нетипові виділення. Гній, слиз або кров – ознаки захворювання прямої кишки, що сигналізують про наявність свищів, абсцесів або інфекції.
  • Ущільнення або вузли в області ануса. Відчуття стороннього тіла, виявлення вузлів або пухлин вказує на геморой, поліпи або інші новоутворення, що вимагають термінового огляду лікаря.
  • Відчуття тиску в органі. Часто виникає зі збільшенням розмірів гемороїдальних вузлів чи поліпів.

Якщо ви помічаєте одну або кілька ознак хвороби прямої кишки – не зволікайте і зверніться до лікаря-проктолога для діагностики та визначення відповідного лікування. Багато захворювань успішно лікуються на початковому етапі розвитку. Це дозволяє не допустити рецидивів та хронічного перебігу у майбутньому.

Характер захворювань прямої кишки та заднього проходу

Класифікація захворювань прямої кишки складається з декількох категорій, заснованих на характері захворювання, його походженні та перебігу.

Запальні

У цю групу входять стани, викликані запальним процесом у стінках органу.

  • Проктит – це запальне захворювання слизової оболонки прямої кишки, яке може виникати внаслідок інфекцій, механічних пошкоджень або впливу подразнюючих речовин.
  • Парапроктит – запалення навколокишкових тканин, що часто супроводжується гнійними утвореннями.
  • Криптит – запалення анальних крипт, невеликих заглиблень у слизовій прямої кишки, де можуть накопичуватися залишки фекалій, викликаючи подразнення та інфекцію.
  • Коліт – запалення товстої кишки, яке іноді зачіпає і пряму кишку, викликаючи болючі відчуття і порушення роботи кишечника.

Пов’язані з гемороїдальним сплетінням

Стани, пов’язані із запаленням або патологічним розширенням вен в області ануса, що часто вказують на геморой. Цей стан характеризується запаленням та збільшенням венозних сплетінь у прямій кишці та анальній зоні. Гемороїдальні вузли можуть бути внутрішніми, розташовуючись усередині прямої кишки, або зовнішніми – розташованими зовні навколо ануса.

Пухлинні

Категорія включає доброякісні та злоякісні новоутворення.

  • Поліпи. Доброякісні утворення слизової оболонки прямої кишки, бувають множинними чи поодинокими.
  • Рак прямої кишки. Злоякісне новоутворення, що розвивається з клітин слизової оболонки. Одне з найпоширеніших онкологічних захворювань ШКТ.
  • Рак анального каналу. Злоякісне новоутворення, що розвивається з епітеліального покриву анального каналу.

Інфекційні

Ця група включає патології, спричинені бактеріальними, вірусними та грибковими інфекціями.

  • Анальні кондиломи. Виникають при інфікуванні вірусом папіломи людини (ВПЛ).
  • Герпес анальної області. Вірусне захворювання, що викликає хворобливі висипання в області ануса.
  • Туберкульоз прямої кишки. Інфекційне захворювання, яке викликається мікобактеріями туберкульозу.

Функціональні

До категорії входять порушення роботи прямої кишки, пов’язані з моторикою кишечника.

  • Хронічний запор. Складність із випорожненням кишечника, часто пов’язана з порушенням моторики або живлення.
  • Анальний свербіж. Може бути самостійним захворюванням чи симптомом інших патологій прямої кишки.

Що потрібно робити, якщо з'явилися симптоми захворювання?

Якщо у вас з’явилися симптоми захворювання прямої кишки, дуже важливо своєчасно звернутися за медичною допомогою, щоб уникнути ускладнень та забезпечити правильне лікування.

Не ігнорувати симптоми

Перші ознаки захворювань прямої кишки можуть бути різними – від незначного дискомфорту до серйозніших проявів, серед яких біль, кровотечі або проблеми з дефекацією. Не слід чекати, що симптоми пройдуть самі собою. Навіть на перший погляд незначні прояви можуть свідчити про серйозні патології.

Записатися до лікаря-проктолога

Найкращий фахівець, до якого слід звернутися за підозри на захворювання прямої кишки, — це лікар-проктолог. Цей фахівець займається діагностикою органу, вивчає, спостерігає хвороби прямої кишки та їх симптоми. Спеціаліст прописує схеми лікування всіх захворювань аноректальної зони.

Проходження діагностики

Після первинної консультації лікар призначить необхідні діагностичні процедури для точного визначення захворювання. Популярні серед них:

  • ректороманоскопія – огляд слизової прямої кишки за допомогою спеціального апарату;
  • аноскопія – огляд анального каналу;
  • колоноскопія – дослідження усієї товстої кишки для виключення патологій інших відділів;
  • аналізи крові та калу – для виявлення інфекції, запалення або прихованих кровотеч;
  • біопсія – при підозрі на злоякісні утворення або неспецифічне, інфекційне ураження слизової оболонки може знадобитися забір тканини для лабораторного дослідження.
Записатись на консультацію

    Діагностика захворювань прямої кишки

    Після встановлення діагнозу лікар призначає індивідуальний план лікування, який може включати медикаментозну терапію, зміну дієти та способу життя, фізіотерапію або хірургічне втручання. Важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря, щоб уникнути ускладнень та рецидивів захворювання.

    Від пацієнта вимагається відповідальність за виконання всіх рекомендацій лікаря. А також важлива спостережливість за своїм станом, щоб відстежувати динаміку та успішність лікування.

    Якщо захворювання вдалося вилікувати, не слід забувати про профілактику. Регулярні візити до проктолога, правильне харчування, активний спосіб життя та дотримання гігієнічних норм допоможуть знизити ризик повторного виникнення проблем із прямою кишкою.

    Відгуки не редагуються, але проходять перевірку модератором для захисту від недобросовісної реклами.
    Дякуємо за розуміння!

    НАШИ ЛИЦЕНЗИИ И СЕРТИФИКАТЫ

    Сертификат признания ВМ
    Лицензия МОЗ АЕ №571474 от 14.03.2014г.
    Лицензия МОЗ АЕ №638153 от 26.02.2015г.
    Аккредитационный сертификат МОЗ №015089
    Відгуки Іногороднім
    Є питання? Напишіть нам у Viber.
    Напишіть у Telegram
    ×
    Людмила
    10.04.2025
    Чудова клініка. Доступні ціни. Дуже хороші небайдужі лікарі.
    ×
    Василь
    06.04.2025
    Клініка "Добрий прогноз" - це дійсно доброзичлива атмосфера і професіоналізм кожного співробітника. Дуже вдячний лікарям, які діагностували хворобу, вказали правильний шлях до її подолання. Дуже вдячний Коцубанову Костянтину Вікторовичу...
    ×
    Лідія
    28.03.2025
    З усіх можливих клінік завжди обиратиму Добрий прогноз. Тому що тут працюють найкращі люди.
    ×
    Наталія
    14.02.202
    Дуже сподобалась клініка. Чудові умови. Лікар Аверіна Ганна Олександрівна найкраща з усіх.
    ×
    Світлана
    30.12.2024
    Дуже подобається доброта та душевний підхід персоналу до роботи. Лікування проходить добре.
    ×
    Федір
    13.02.2025
    Клініка дуже подобається. Дуже чиста, затишна, привітний персонал. Дуже кваліфікований досвідчений лікар.
    ×
    Діна
    11.02.2025
    В клініці Добрий Прогноз, робила операцію гістерорезектоскопію, яку виконувала Лікар Юлія Самойлова. Лікар, медсестри, анастезіолог всі дуже милі та чуйні, знають свою справу...
    ×
    Ольга
    28.11.2024
    Клініка чудова. Рекомендую! Подобається абсолютно все! Всі на своїх місцях і працюють на совість.
    ×
    Юлія
    02.12.2024
    Завжди приємно отримувати якісні послуги за прийнятні кошти. Особливо якщо це стосується здоров'я. В клініці "Добрий прогноз" проходити лікування комфортно. Відчуваю себе у надійних, відповідальних руках.
    ×
    Марина
    26.11.2024
    Дуже сподобалось як організовано процес надання допомоги в цій клініці. Все на місці, аналізи можна здати одразу. Стаціонар і операційна на третьому поверсі. Все дуже зручно. І клініка забезпечує всім що треба.
    ×
    Олександра Степанівна
    07.02.2025
    Дуже вдячна клініці Добрий прогноз, велика вдячність всьому медичному персоналу.Зробили операцію по видаленню жовчного міхура, все пройшло добре, у цих лікарів золоті руки, і особливо вдячні лікарю Лисецька Софія Вікторівна...
    ×
    Тетяна
    06.02.2025
    Безмежно вдячна чудовому хірургу Коцубанову Костянтину Вікторовичу та всьому персоналу клініки! Хороші умови і відповідальне ставлення до здоров'я пацієнта!
    ×
    Надія
    05.02.2025
    Робила операцію в клініці Добрий прогноз, обрала її за відгуками. Спочатку страшенно боялася, але дарма переживала — лікарі справжні професіонали. Все пройшло швидко, без ускладнень, відновлення було легшим, ніж я очікувала...
    ×
    Олена
    04.02.2025
    Чудова клініка! Раджу всім! Кому потрібна якісна мед.допомога- звертайтесь в Добрий прогноз.
    ×
    Оксана
    04.02.2025
    Люблю звертатися в Добрий прогноз хоча б черете те, що тут відчувається справжня турбота та піклування. А коли спілкуєшся з лікарем не виникає сумнівів у хорошому надійному результаті.
    ×
    Альона
    12.11.2024
    Мовчан Юрій Валентинович - найкращий лікар в країні! Дякую за Вашу золоті руки, щирість, доброту та позитивний настрій.
    ×
    Тетяна
    21.01.2025
    Задоволена швидкістю та якістю послуг. Лікар дуже сподобався. Дуже приємний персонал.
    ×
    Людмила
    30.01.2025
    Клініку рекомендую абсолютно щиро, бо сама користуюсь їх послугами не один рік. Чудове обслуговування, прийнятні ціни.